De Tuinen van Appeltern wil met de aanleg van zo`n 200 voorbeeldtuinen consumenten informeren en inspireren. Sinds 12 juni 2010 is De Tuinen van Appeltern uitgebreid met de Nationale vaste plantentuin. In deze bordertuin van ruim een hectare zijn duizenden soorten vaste planten te zien, geplaatst in een bijpassende omgeving.
Reden voor de nieuwe Nationale vaste plantentuin is volgens directeur Ben van Ooijen de afgenomen interesse voor vasteplantenborders. Consumenten en hoveniers vallen vaak terug op een standaard assortiment. Om consumenten opnieuw te interesseren in vaste planten introduceert de tuin `take away borders`. Deze kunnen bezoekers kopiëren naar de eigen tuin door middel van een blauwdruk.
Twee maanden na de opening blijkt de Nationale vaste plantentuin succesvol, aldus Van Ooijen. Hij streeft naar een wow-effect en wil een echte publiekstrekker worden. Door de uitbreiding met de bordertuin van 1 hectare is het themapark 15 hectare groot geworden. Ook voor kwekers is Appeltern interessant, meent Van Ooijen; zij kunnen er zien wat de consument mooi vindt.
Gebaseerd op: De Boomkwekerij
Algemeen
Tuinen van Appeltern wil consument informeren en inspireren
-
- Bron: © Profnews 2010
- 2 september 2010
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

