Bedrijfsnieuws

Boelens Jorritsma Groningen is failliet

Een van de grootste makelaars van de drie noordelijke provincies, Boelens Jorritsma Groningen, is failliet verklaard. Het faillissement werd uitgesproken door de rechtbank in Groningen. Boelens Jorritsma Groningen maakt deel uit van het samenwerkingsverband Dynamis. Het bedrijf heeft negen vestigingen in Groningen, Assen, Heerenveen, Hoogezand, Leeuwarden, Meppel, Roden, Leek en Winsum.

Volgens Jaap van Rhijn, voorzitter van Dynamis, lopen de BOG-activiteiten van het bedrijf geen gevaar, maar geldt dit niet voor de woningactiviteiten. Het voortbestaan van de bedrijven die zich richten op de woningactiviteiten staat op losse schroeven. Er worden wel enkele doorstarts voorbereid. Van de in totaal negen vestigingen zijn er zes betrokken bij de woningactiviteiten. Volgens Van Rhijn is Boelens Jorritsma failliet gegaan op deze woningactiviteiten.

Volgens de Groningse advocaat Kors van Bladeren, die Boelens Jorritsma Groningen bijstond in de afgelopen maanden, heeft het bedrijf een schuldenlast van 3 miljoen euro. De problemen zijn ook niet van de laatste tijd. Al in februari kondigde het makelaarsbedrijf aan 35 van de 75 banen te moeten schrappen. Eind 2008 zag de makelaar de omzet al met 30 tot 50% terug zakken.

Gebaseerd op: Vastgoedmarkt