Afgelopen maand vond de officiële oplevering van de Guangzhou Circle plaats. Het door AM Progetti ontworpen handelscentrum voor plastics is het grootste circulaire gebouw ter wereld. Het ontwerp is gebaseerd op de antieke Chinese jadeschijf.
Dit was het symbool van de dynastie die tot ongeveer tweeduizend jaar geleden het gebied heeft geregeerd. Doordat het gebouw wordt gereflecteerd in het water van de Parelrivier, ontstaat er een 8, het symbolische getal van oneindigheid en het Chinese geluksgetal.
De gevel is voorzien van een koperen beplating. In het midden van het gebouw is een cirkelvormig gat uitgespaard, met een wijdte van 45 meter. Dit reusachtige gat moet volgens architect Joseph di Pasquale emotie oproepen bij de toeschouwer.
Lees verder op Architectenweb.nl
Aanbevolen voor jou
Meer over Architectuur
Brick Award 26 gaat van start: Dien nu uw project in!
19 februari 2025Boekentip: Open huis, Provinciaal Hof Brugge
12 februari 2025Boekentip: Powered by AI - Landschap, architectuur en stedenbouw
5 februari 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam