Henning Larsen Architects heeft het ontwerp gepresenteerd van het Novo Nordisk Centre in het Deense Bagsvaerd. In het ontwerp zijn twee kantoorgebouwen opgenomen die de nieuwe werkplek worden van in totaal elfhonderd werknemers van insulineproducent Novo Nordisk.
Het eerste kantoorgebouw is cirkelvormig en omvat 32.500 vierkante meter, verdeeld over zes verdiepingen. In het centrum van het gebouw hebben de etages witte balkons die met elkaar worden verbonden door trappen. Deze witte balkons lijken sprekend op de even zo spierwitte en ronde balkonbalustrades in het atrium van het Guggenheim Museum in New York. Onder het kantoorpand komt een dertienduizend vierkante meter grote parkeergarage.
Het tweede kantoorpand is wigvormig en omvat vier etages. Dit bijgebouw heeft een vloeroppervlak van 17.700 vierkante meter en is de helft kleiner dan het cirkelvormige hoofdgebouw. De gebouwen worden met elkaar verbonden door een groot park, waar medewerkers kunnen lunchen, ontspannen, of werken.
Het project wordt in 2013 opgeleverd.
Meer afbeeldingen vindt u op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Brick Award 26 gaat van start: Dien nu uw project in!
19 februari 2025Boekentip: Open huis, Provinciaal Hof Brugge
12 februari 2025Boekentip: Powered by AI - Landschap, architectuur en stedenbouw
5 februari 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam