De geplande moskee nabij Ground Zero zal het eerste als ‘groen’ gecertificeerde islamitische godshuis van de VS worden. Dat melden verschillende blogs, waaronder Inhabitat en The Daily Beast. De ontwikkelaars streven naar een LEED-graad voor duurzaamheid.
Met hun groene voornemens beroepen de initiatiefnemers zich op de islam, dat gelovigen het rentmeesterschap over de aarde geeft en ze oproept de natuur als een heiligdom te behandelen. Welke LEED-standaard, uiteenlopend van ‘certified’ tot ‘gold’, wordt nagestreefd is nog niet bekend.
Ook de architect van het gebouw moet nog bekend worden gemaakt. Mochten de plannen de hevige controverse van dit moment overleven, dan verrijst er op twee huizenblokken van de verwoeste WTC-torens een islamitisch cultureel centrum waarin ook een moskee is gehuisvest.
Het honderd miljoen dollar kostende gebouw telt dertien verdiepingen en bestaat uit glas en staal. De eerste impressies laten een typisch rechthoekige New Yorkse toren zien, maar dan met motieven uit de islamitische architectuur.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Duurzaam Bouwen
Succesvolle BouwBeurs 2025: samenwerking is de enige weg vooruit
12 februari 2025Boekentip: Puur natuurlijk wonen
7 februari 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam