Bouwmaterialen

Nieuwe kalkpleisters combineren traditie en innovatie in duurzame bouw

Nieuwe kalkpleisters combineren traditie en innovatie in duurzame bouw
De gevel van het Koninklijk theater van Namen gerestaureerd met hydraulische kalk.
BEAL International viert 50 jaar vakmanschap met kalk en lanceert een nieuwe reeks natuurlijke kalkpleisters voor de bouwsector. Deze ademende en duurzame kalkproducten zijn ideaal voor renovatie, nieuwbouw en decoratieve toepassingen. Dankzij hun ecologische eigenschappen en esthetische mogelijkheden spelen ze perfect in op de huidige vraag naar circulair en energiezuinig bouwen.

Kalk is meer dan ooit actueel. Het natuurlijke materiaal reguleert vocht, bevordert een gezond binnenklimaat en is bovendien onderhoudsarm. BEAL's innovatieve kalkformules combineren eeuwenoude traditie met moderne bouwtechnieken en zijn inzetbaar op hout, baksteen en andere ondergronden – zowel binnen als buiten.

Nieuwe kalkpleisters combineren traditie en innovatie in duurzame bouw - BEAL

Oplossingen op maat

De nieuwe lijn omvat verschillende types natuurlijke hydraulische kalk (NHL 3,5, NHL 5), zowel in poedervorm om zelf te mengen als in kant-en-klare oplossingen – wat zorgt voor een snelle verwerking en een kwalitatief resultaat. De toepassingen zijn eindeloos: van erfgoedrestauratie tot gevelwerk, van buitenmetselwerk tot decoratieve afwerking binnenshuis.

Barbara Thiry: "Bij BEAL International blijven we voortdurend sleutelen aan onze producten, om te blijven inspelen op de veranderende noden van de markt. Onze nieuwe kalkformules zijn het resultaat van jarenlange werfervaring en technologische innovatie. Ze voegen niet alleen esthetische waarde toe, maar versterken ook de duurzaamheid van projecten."


Traditie én innovatie in één product

Met deze nieuwe lijn bevestigt BEAL zijn reputatie als innovatieve en tegelijk ambachtelijke speler. De kalkproducten van BEAL werden al toegepast in prestigieuze projecten zoals, het Waals parlement, het Koninklijk theater van Namen en Privéwoningen, waar ze zowel esthetische als structurele meerwaarde boden.

De nieuwe kalkproducten op basis van natuurlijke hydraulische kalk zijn verkrijgbaar bij BEAL International in Fernelmont en via erkende verdelers.

Nieuwe kalkpleisters combineren traditie en innovatie in duurzame bouw - BEAL