Algemeen

Oblix Restaurant in The Shard geopend

Op de 32e verdieping van het Londense gebouw The Shard is het Oblix Restaurant geopend. Gasten betreden via de keuken een serene ruimte met geometrische vormen in natuurlijke materialen, ontworpen door Claudio Silvestrin Architects. Silvestrin wil met zijn interieurontwerp voor het Oblix Restaurant een dimensie toevoegen aan het dineren. Hoewel de gasten verblijven op de 32e verdieping van The Shard, moeten ze het gevoel hebben in een sfeervolle, warme en aardse omgeving te zijn.

Natuurlijk en geometrisch

De architect heeft daartoe vooral natuurlijke materialen uitgekozen: ruw porfier en zandsteen in bruin-, geel- en roodtinten, marmorino stucwerk, koper en brons, ebbehout en bruin lederen meubelbekleding. Ze geven het restaurant een uitstraling van tijdloze luxe, wat Silvestrin nog versterkt door de natuurlijke materialen te combineren met pure, geometrische vormen.

Het restaurant beslaat 920 vierkante meter, verdeeld in twee zones: de formele eetruimte en de bar annex loungeruimte. Beide worden verbonden door een langgerekt, tunnelachtig volume, waarin de receptie is gesitueerd. Door het grot-achtige perspectief en de zachte atmosferische verlichting is het betreden van het restaurant een grote verrassing: de twee zones baden in het licht en bieden een spectaculair zicht over Londen.

Lees verder op Architectenweb.nl