Het winkel- en woonproject, tussen de Dorpsstraat en Overbroekstraat, wordt één van de grootste ontwikkelingen in Wellen, zo kondigen Els Robeyns, de burgemeester van Wellen, en projectontwikkelaar Kolmont het nieuwe project aan. Zo komt er alvast een kersverse vestiging van Action, en ook de supermarkt Lidl - die nu in het centrum is gelegen - verhuist naar de nieuwe site waar meer parkeerplaatsen ter beschikking staan. Voor de derde winkelruimte zijn nog gesprekken lopende met verschillende kandidaten.
Groene buffer
Voor het ontwerp van het hele project wordt beroep gedaan op het Wellense architectenbureau Vantilt Houben, die al meerdere woonprojecten in de omgeving ontwierp. Opmerkelijk daarbij is men vooral kijkt naar de juiste inplanting, zodat de omgeving er kwalitatief verder op vooruit kan gaan. Bovendien wordt ook de architectuur van de aanpalende gebouwen - zoals het oude gemeentehuis oftewel het Huis Maris - overgenomen en komt er een overdekte winkelgalerij.140 gratis parkeerplaatsen
De nieuwe ontwikkeling is een extra troef voor het levendige centrum van Wellen. Het opzet van het hele project is het versterken van de dorpskern en met de komst van winkels als Action en Lidl wordt de gemeente een aantrekkingspool voor de Wellenaars en de inwoners van de omringende gemeenten. Een bijkomende meerwaarde voor het project zijn trouwens de circa 140 extra parkeerplaatsen die aangelegd zullen worden en waar straks gratis geparkeerd kan worden.De oplevering van heel het woon- en winkelproject is alvast voorzien voor het najaar van 2019.
Nieuw containerpark
Daarbij stoppen de plannen van de gemeente niet. Net buiten de dorpsrand op het bedrijventerrein wordt er ook werk gemaakt van een volledig nieuw containerpark, waar Wellenaars terecht kunnen vanaf het voorjaar van 2019. Het containerpark zal een oppervlakte beslaan van 3.831 vierkante meter, wat ongeveer vergelijkbaar is met een half voetbalveld. Op het terrein komt ook nog een kantoorunit voor het personeel.Niet onbelangrijk: door de komst van het nieuwe containerpark zal ook de geurhinder en de verkeers- en geluidsoverlast van het park verdwijnen in de dorpskern.
Naast het nieuwe afvalpark zal ook de technische dienst van de gemeente verhuizen naar een nieuwe locatie op het industrieterrein in Herten. Op een terrein van ruim 75 are, wat net iets groter is dan de oppervlakte van één voetbalveld, komen straks een reeks loodsen, opslagruimten, een personeelsgebouw en parkeerplaatsen voor het personeel.